گروه آموزشی : برق و الکترونیک
دانشکده : فنی-مهندسی
رشته تحصیلی : - مهندسی پزشکی

بيوگرافي

نام : بهزاد نام خانوادگی : بهرامی نژاد
تاریخ تولد :
محل تولد :
مرتبه علمي : استادیار نوع همکاری : هيأت علمي تمام وقت
ایمیل دانشگاهی : b.bahraminejad@khuisf.ac.ir
ایمیل : bbahraminejad@ieee.org
زمینه تحقیقاتی : ابزار دقيق مهندسي پزشکي، تجهيزات پزشکي، زيست حسگر، حسگرهاي شيميايي، حسگر گاز، بويايي ماشين و بيني الکترونيک، هوش مصنوعي و يادگيري ماشين، پردازش سيگنال و تصوير، ابزار دقيق و اتوماسيون صنعتي
سوابق علمی و تحصیلی
درجه تحصیلی :دکتری تخصصی رشته تحصیلی : مهندسی پزشکی
دانشگاه محل تحصیل : دانشگاه پوترای مالزی (UPM) سال اخذ مدرک : 1390
عنوان پایان نامه : Capillary-attached Gas Sensor System Design for Electronic Nose Application
درجه تحصیلی :کارشناسي ارشد رشته تحصیلی : مهندسی پزشکی-بیوالکتریک
دانشگاه محل تحصیل : دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی سال اخذ مدرک : 1383
عنوان پایان نامه : مینیاتوری کردن و ارزیابی یک واحد CGS به عنوان سلول بینی الکترونیک
درجه تحصیلی :کارشناسي رشته تحصیلی : مهندسی برق-الکترونیک
دانشگاه محل تحصیل : دانشگاه صنعتی شاهرود سال اخذ مدرک : 1379
عنوان پایان نامه : طراحی و ساخت یک بازوی ربات متحرک با پنج درجه آزادی
دوره های آموزشی طی شده
عنوان دوره: دوره پسا دکتری (Post-Doc)
ارائه دهنده : دانشگاه هاروارد آمریکا
محل دوره : ایالات متحده آمریکا طول دوره : یک سال
بهزاد بهرامي نژاد تحصيلات خود را تا پايان مقطع متوسطه با رتبه ممتاز در اصفهان به پايان رساند. تحصيلات خود را در رشته مهندسي برق-الکترونيک در دانشگاه صنعتي شاهرود ادامه داد و در سال 1379 با دفاع از پايان نامه خود با عنوان "طراحي و ساخت يک بازوي ربات متحرک با پنج درجه آزادي" با نمره بيست تمام موفق به اخذ مدرک کارشناسي گرديد. پس از دو سال کار در صنايع کشور در شاخه اتوماسيون صنعتي در سال 1381 در رشته مهندسي پزشکي گرايش بيوالکتريک در دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي تهران پذيرفته شد و با دفاع از پايان نامه با عنوان " مينياتوري کردن و بررسي يک واحد CGS به عنوان يک سلول بيني الکترونيک" با نمره بيست تمام و درجه عالي موفق به اخذ مدرک کارشناسي ارشد گرديد. اين پايان نامه اولين پايان نامه در مورد سامانه هاي بويايي مصنوعي (بيني الکترونيک) در کشور مي باشد. پس از دو سال تدريس در دانشگاه در سال 1385 براي ادامه تحصيل در مقطع دکتري مهندسي پزشکي به کشور مالزي و دانشگاه UPM عزيمت نمود و در سال 1390 با ارايه شش مقاله در مجلات علمي معتبر بين المللي، پايان نامه خود را در زمينه بويايي ماشين با عنوان "طراحي سامانه حسگرگاز متصل به لوله نفوذ براي کاربرد در بيني الکترونيک" با موفقيت به پايان رساند. 
از سال 1390 تا کنون نيز در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهر مجلسي و استان اصفهان به عنوان عضو هيات علمي تمام وقت به تدريس اشتغال دارد و از مرداد ماه 1394 به عنوان استاد مدعو با دانشگاه هاروارد آمريکا و موسسه (Harvard-MIT division of Health Sciences and Technology) همکاري مي کند.
وي همچنين از سال 1395 پس از بيش از يک دهه عضويت به عنوان عضو ارشد (Senior Member) موسسه بين المللي مهندسين برق و الکترونيک (IEEE) پذيرفته شد. وي همچنين در سالهاي 1395 و 1396 به عنوان پژوهشگر برتر گروه مهندسي برق و کامپيوتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهر مجلسي انتخاب گرديد.