"
 پيام تبريك
 
رييس انجمن ليزر پزشكي  ايران
به مناسبت مركز تحقيقاتي
بيوفوتونيك و ليزر در دندانپزشكي اصفهان(خوراسگان)
اخبار
افتتاح همزمان هشت مركز تحقيقاتي علوم پزشكي در واحد اصفهان
همزمان با ايام الله دهه مبارك فجر و همگام با دوازده واحد دانشگاهي كشور، هشت مركز تحقيقاتي در حوزه علوم پزشكي با حضور استاندار اصفهان و بصورت ويدئو كنفرانسي با حضور همزمان دكتر حميد ميرزاده، رئيس دانشگاه و دكتر باقر لاريجاني قائم مقام پزشكي دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) آغاز به كار كرد...

 

گامي بلند در عرصه تحقيقات و فناوري: افتتاح همزمان هشت مركز تحقيقاتي علوم پزشكي در واحد اصفهان(خوراسگان

همزمان با ايام الله دهه مبارك فجر و همگام با دوازده واحد دانشگاهي كشور، هشت مركز تحقيقاتي در حوزه علوم پزشكي با حضور استاندار اصفهان و بصورت ويدئو كنفرانسي با حضور همزمان دكتر حميد ميرزاده، رئيس دانشگاه و دكتر باقر لاريجاني قائم مقام پزشكي دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) آغاز به كار كرد.

اين هشت مركز شامل مراكز تحقيقاتي سم شناسي، بيو مواد، گياهان دارويي، بيوفوتونيك(ليزر در دندانپزشكي)، ارتقاء سلامت سالمندان، دندانپزشكي قانوني، سلولهاي بنيادي فك و دندان و مركز رشد گياهان دارويي است.

مراكز ياد شده در دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) همزمان با بيش از پنجاه طرح و مركز تحقيقاتي ديگر در واحدهاي دانشگاهي پزشكي تهران، علوم دارويي، دندانپزشكي، كرج، مشهد، خمين، كرمان، يزد، مشهد، كازرون، ساري، سما و با پيام دكتر حميد ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي كشور از طريق ويديو كنفرانس و توسط استاندار اصفهان به بهره برداري رسيد.

رئيس پژوهشگاه مركزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) در آيين گشايش اين مراكز تحقيقاتي گفت: پژوهشگاه مركزي اين دانشگاه از هشت سال قبل تأسيس شده و هم اكنون داراي 12 مركز تحقيقاتي و شش اتاق دستگاهي است.

محمد مهدي قيصري با بيان اينكه طراحي و فعاليت اين پژوهشگاه در سطح استان و كشور منحصر به فرد است، افزود: مركز تحقيقاتي سم شناسي به آناليز مواد مختلف و آلودگي در آب، خاك و هوا مي پردازد.

وي با تاكيد بر اينكه دستگاه هاي آزمايشگاهي استفاده شده در اين مركز تحقيقاتي داراي فناوري هاي بالاست و نخستين بار در استان اصفهان تجميع شده است، اظهار كرد: اين مركز مورد توجه بخش هاي مختلف از جمله حوزه سلامت استان و اداره كل استاندارد و ايمني است.

اين استاد دانشگاه با بيان اينكه در مركز تحقيقاتي سم شناسي 35 آناليز مختلف را مي توان روي آب انجام داد، تصريح كرد: ما نخستين مركز در استان اصفهان و چهارمين مركز در كشور در زمينه سم شناسي هستيم.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) نيز در اين آيين گفت: اين دانشگاه علاوه بر مجوز مراكز تحقيقاتي پزشكي، پيش از اين موفق به دريافت مجوز براي مراكز تحقيقاتي بذر و بتن نيز شده است.

پيام نجفي با اشاره به راه اندازي مركز تحقيقاتي سلول هاي بنيادي فك و دندان افزود: اين مركز حاصل تفاهم نامه مشترك با پژوهشگاه رويان و ويژه دندانپزشكي است.

وي همچنين با بيان اينكه مركز رشد گياهان دارويي در سال 1390 موفق به دريافت مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي شد، اظهار كرد: تاكنون 75 شركت دانش بنيان در اين مركز رشد مستقر شده كه تعدادي از آنها به توليد انبوه و صادرات به قاره هاي ديگر از جمله آفريقا رسيده اند.

نجفي فعاليت دو مركز تحقيقاتي بيو مواد و ليزر را نيز در حوزه دندانپزشكي دانست و گفت: مركز تحقيقاتي دندانپزشكي قانوني نيز با همكاري پزشكي قانوني استان اصفهان و با برخورداري از پيشرفته ترين دستگاه ها ايجاد شده است.

وي فعاليت دو مركز تحقيقاتي ارتقاء سلامت سالمندي و گياهان دارويي را نيز در جهت سلامت جامعه دانست و افزود: در مركز گياهان دارويي كه با همكاري خيران ايجاد شده به بحث طب سنتي نيز توجه ويژه شده است.

شايان گفتن است دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان(خوراسگان) با داشتن مراكز تحقيقاتي، دهها شركت دانش بنيان، حدود 3000 مقاله علمي و صدها عنوان كتب منتشره خود از جايگاهي مهم در كشور برخوردار است.
 
 

 

معاونت علوم پزشكي - دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان خوراسگان
Powered by DorsaPortal