"
پزشكان مغز بيمارستان هستند و پرستاران قلب بيمارستان...... اگر مغز از كار بيفتد قلب مي تواند به تنهايي كار كند. ولي اگر قلب از كار بيفتد ، مغز نمي تواند به فعاليت خود ادامه دهد
عکس روز
1
اخبار
جشن روز پرستار

 
 
 
به مناسبت خجسته سالروز ميلاد حضرت زينب كبري(س) و روز پرستار جشن بزرگي توسط اعضاي انجمن علمي پرستاري در سالن اميركبير دانشگاه خوراسگان برگزار شد. در ابتداي جلسه آياتي از قرآن توسط قاري محترم جناب آقاي حديدي قرائت شد.سپس سرود جمهوري اسلامي پخش شد و بعد از آن كليپ سرود ملي پرستار،كه توسط اعضاي انجمن علمي پرستاري تهيه و تدوين شده بود، پخش شد.
 
اولين سخنران جلسه جناب آقاي دكتر ناجي،رييس دانشكده پرستاري و مامايي، بودند بودند كه ضمن خير مقدم به حضار و تبريك ميلاد حضرت زينب(س) و روز پرستار،در خصوص شخصيت والاي عقليه بني هاشم به ايراد سخنراني پرداختند و حضرت زينب(س) را بهترين مصداق و الگوي پرستاري دانست.سپس در خصوص پيشرفت حرفه اي رشته پرستاري در كشور و توسعه رشته هاي آموزشي به ايراد سخنراني پرداخت. وي اظهار داشت در حال حاضر با وجود 140هزار پرستار شاغل، ما با كمبودي معادل 100 هزار پرستار مواجه هستيم كه موجب توجه بيشتر نظام سلامت به اين حرفه شده است وي اظهار داشت،سهم عمده اي از تربيت نيروي مورد نياز پرستاري كشور توسط دانشگاه آزاد اسلامي تأمين مي شود.در ادامه وي به دستاورد هاي رشته پرستاري دانشگاه طي سال گذشته پرداخت و گزارشي از فعاليت هاي دانشكده ارائه نمود.
 
سپس پروفسور حيدر علي عابدي به جايگاه آمدند و به ايراد سخنراني پرداختند.ايشان با ارايه تاريخچه كاملي از تشكيل مقاطع مختلف دانشگاهي رشته پرستاري از ليسانس تا فوق دكترا به سير پيشرفت و ارتقاء رشته ي مقدس پرستاري اشاره كردند و خواستار تلاش بيشتر دانشجويان جهت ارتقاي سطح پرستاري شدند.
ايشان با بيان تاريخچه ي تشكيل انجمن هاي پرستاري و سازمان نظام پرستاري در ايران به هم سطح شدن نظام پرستاري و نظام پزشكي در كشور اشاره كردند و با تأكيد بر كمبود نيروي پرستار خواستار افزايش سطح علمي و كيفي خدمات پرستاري در كشور و افزايش نيروي كار در اين رشته براي ارتقاي جايگاه پرستاري در كشور شدند.
 
سپس دكتر قلمكاري معاونت آموزشي دانشگاه براي تشكر به جايگاه رفتند.
 
سپس خانم بنيتا هاكوپيان كه دانشجوي اين دانشگاه در سالهاي گذشته بودند و اكنون در آمريكا مشغول به كار در حرفه شريف پرستاري هستند لحظاتي سخنراني كردند و از تفاوت هاي پرستاري در ايران و خارج از كشور گفتند.
برنامه ي بعدي شاهنامه خواني بود كه يكي از شاهنامه خوانان و نقالان بزرگ استان اصفهان و كشور به نقل داستان عشق انوشيروان پادشاه ساساني از شاهنامه فردوسي پرداخت.
 
  سپس نقطه عطف برنامه، اجراي خواننده پاپ بود كه شبيه رضا صادقي،خواننده محبوب ، بود. و مورد استقبال بسيار زياد دانشجويان قرار گرفت.
 
برنامه ي پاياني كه با حضور دكتر فروغي رياست محترم دانشگاه همزمان بود،اهداي جوايز به اساتيد،دانشجويان ممتاز و اعضاي اصلي و همچنين سابق انجمن علمي پرستاري بود كه با لوح تقدير و تنديس از ايشان تقدير به عمل آمد.
 
۱۴۰۱ جمعه ۲۱ مرداد
تعداد بازدیدکنندگان امروز 11
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 9
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 103341
تعداد کاربران بر خط 118
تعداد کاربران لاگین بر خط 0
Powered by DorsaPortal