صفحه نخست |صفحه اصلی دانشگاه | ارتباط با حوزه فرهنگی |  

پیام دکتر طهرانچی به همایش بین‌المللی نهج‌البلاغه
دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند برای تبیین معارف اهل‌البیت(ع) حضوری کارآمد داشته ‌باشد پیام دکتر طهرانچی به همایش بین‌المللی نهج‌البلاغه

پیام دکتر طهرانچی به همایش بین‌المللی نهج‌البلاغه

دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند برای تبیین معارف اهل‌البیت(ع) حضوری کارآمد داشته ‌باشد

مراسم افتتاحیه کنگره بین‌المللی نهج‌البلاغه با قرائت پیام دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از سوی حجت الاسلام والمسلمین محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی آغاز شد.

متن پیام دکتر طهرانچی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

"با حمد و ستایش به محضر باری تعالی و درود بر پیامبرخاتم (ص) و اهل بیت ‏کرامش‏ که چراغ راه بشریت ‏اند."

امیر مومنان حضرت علی (ع) می فرمایند:"خدا رحمت کند کسی را که چون سخن حکیمانه بشنود، خوب فرا گیرد، و چون هدایت شود بپذیرد، دست به دامن هدایت کننده زند و نجات یابد، مراقب خویش در برابر پروردگار باشد، از گناهان خود بترسد، خالصانه گام بردارد، عمل نیکو انجام دهد، ذخیره ای برای آخرت فراهم آورد، و از گناه بپرهیزد. همواره اغراض دنیایی را از سر دور کند، و درجات آخرت به دست آورد، با خواسته های دل مبارزه کند.آرزوهای دروغین را طرد و استقامت را مرکب نجات خود قرار دهد. و تقوا را زاد و توشه روز مردن گرداند، در راه روشن هدایت قدم بگذارد، و از راه روشن هدایت فاصله نگیرد. چند روز زندگی دنیا را غنیمت شمارد و پیش از آن که مرگ او فرا رسد، خود را آماده سازد، و از اعمال نیکو، توشه آخرت برگیرد."

در آستانه ایام شهادت جانگداز حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها)، برپایی مراسم افتتاحیه همایش بین‌المللی نهج‌البلاغه (انسان در تراز نهج البلاغه) در حریم مقدس و ملکوتی سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (علیه‌السلام) بیانگر توفیقات بی‌بدیل الهی در کسب معارف نورانی حضرات آل‌الله (علیهم‌السّلام) است که نمی‌توان به هیچ روی از عهده شکر آن برآمد.

اگرچه تمسک به آموزه‌ها و سیره علوی، وظیفه آحاد شیعیان و محبان حضرت مولای متقیان علی (علیه‌السلام) است، اما روشن است که نهادهای علمی، دانشگاهیان و حوزویان بایست در بهره‌مندکردن و استفاضه از دریای بیکران دانش و بینش آن حضرت کوشا باشند تا بتوان در دنیای پرهیاهوی امروز که اسلام‌ ناب و مکتب اهل بیت (علیهم‌السلام) در معرض هجمه‌ها، تهمت‌ها و تخریب‌هاست، سیمای تابناک و همیشه درخشان حقانیت این مکتب متصل به قرآن کریم را آشکار کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی که شجره طیبه انقلاب‌اسلامی و جمهوری اسلامی ایران است، مفتخر است که می‌تواند برای تبیین، تشریح و به‌کارگیری معارف نورانی اهل‌البیت (علیهم‌السّلام)، در گستره پژوهش و آموزش حضوری کارآمدی داشته ‌باشد و چون دیگر نهادهای علمی متعهد، تاکنون توانسته ‏است از طریق آموزش و ترویج مفاهیم ارزنده نهج‌البلاغه به دانشجویان، از طریق برپایی کارگاه‌های شناخت سبک و سیره مبارک علوی، برگزاری همایش‌های تخصصی، انتشار کتب با موضوعات مختلف نهج البلاغه و تحقیقات به روز، با رویکرد شناختی ائمه الهدی (علیهم‌السّلام) گام‌هایی از سر احساس تکلیف بردارد که همایش حاضر هم در راستای اهداف عالی آموزشی و تربیتی است.

از همه دست اندرکاران برپایی همایش در ایران(اصفهان) وکشورهای دوست و محب مولا امیرالمومنین علی (علیه السلام) در عراق(کربلا)، لبنان و الجزایر تشکر وافر دارم
 
۱۴۰۱ دوشنبه ۶ تير
 
namaz
quran
کانون فوق برنامه
 
Powered by DorsaPortal